واردات و ترخیص شیلنگ هیدرولیک فشار قوی از گمرک

واردات و ترخیص شیلنگ هیدرولیک فشار قوی از گمرک

شیلنگ هیدرولیکی فشار قوی یکی دیگر از کالاهای پرتقاضا است که در بخش واردات قرار می‌گیرد. این شیلنگ در صنعت، کاربرد بسیاری دارد و از فشار بالایی برخوردار است. همچنین از این شیلنگ فشار قوی در مصارف خانگی استفاده می‌شود. ترخیص شیلنگ هیدرولیکی فشار قوی به دست یک فرد متخصص بسیار آسان است و در کمترین زمان و حداقل هزینه انجام می‌گیرد. شیلنگ هیدورلیکی دارای انواع بسیاری است و بنا بر تقاضا در دسته بندی های مختلف قرار می‌گیرند. واردات شیلنگ هیدورلیکی فشار قوی و ترخیص شیلنگ فشار قوی را با آربی همراه باشید.

تماس با آربی برای واردات و ترخیص شیلنگ هیدرولیکی فشار قوی + مشاوره و استعلام هزینه ترخیص

شیلنگ هیدرولیک چیست؟

شیلنگ هیدرولیک یک نوع شیلنگ فشار قوی است که از لاستیک مصنوعی، ترموپلاستیک یا تفلون می‌باشد که مایع موجود را برای انتقال نیرو در ماشین آلات استفاده می‌شود. با داشتن انعطاف در موارد سنگین تر نیز می‌تواند استفاده گردد ساخته شده از جنس پلاستیک فشرده هستند که در صنعت ساخت و ساز، راه سازی و کشتی سازی، کشاورزی و اتوموبیل سازی بسیار کاربرد دارد. در سیستم‌های هیدورلیک، پمپ‌ها انرژی مکانیکی را به قدرت سیال تحت فشار تبدیل می‌کنند و در مرحله بعد شیلنگ‌های هیدرولیکی این سیال را به قسمت‌های مختلف دستگاه هدایت خواهند کرد.

انواع شیلنگ های هیدرولیک (صنعتی)

انواع شیلنگ های هیدرولیک

1. شیلنگ استاندارد SAE:

این شیلنگ از کاربردهای صنتعی برخوردار است و در این بخش بیشتر فعالیت دارد. شیلنگ استاندارد یکی از شیلنگ های فشار قوی است که بر پای آب یا مایعات نفتی استفاده می‌شود. ساختار آن به صورت تک سیم یا بافته شده است که در دمای 40 تا 100 درجه سانتیگراد کار می‌کند.

2. شیلنگ کم فشار:

ساختار این شیلنگ به صورت نخ بافته شده است که انعطاف بالایی دارد. برای مصارف خطوط بازگشت، خطوط تحویل ضد استاتیک و خطوط هوا یا روغن به صورت سبک تر استفاده می شوند و این کابل به لحاظ ایمنی استاندارد نیست.

3. شیلنگ فشار قوی استاندارد:

این نوع شیلنگ بسیار منعطف است و در صنایع نفتی، معدنی، ساخت و ساز و کشاورزی مورد استفاده قرار می‎گیرد. استفاده آن در بخش انتقال روغن های معدنی و هیدرولیکی، امولسیون های روغن آب می‌باشد.

4. شیلنگ هیدرولیکی ترموپلاستیک:

اگر ساخت و سازهای سنگین دارید از این شیلنگ استفاده کنید زیرا برای تجیزان بالابر و خطوط روغن کاری بسیار پرفایده است. در برابر ساییدگی مقاومت بالایی دارد و در دماهای پایین تحمل آن بالا است. دارای دو لایه خارجی و داخلی از یک ماده به نام ترموپلاستیک است که لایه میانی آن از سبکه الیاف مصنوعی تقویت و پشتیبانی می‌شود.

5. شیلنگ صنعتی:

از شیلنگ های فشار قوی که در بخش صنعتی استفاده می‌شوند این نوع شناخته شده است و بنا بر نوع استفاده می‌توانند سنگین یا سبک باشند. از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در طول زمان تحمل بسیار دارد. تقاضای این شیلنگ هرروزه افزایش می‌یابد و در بر برابر فشار بالا  و دما مقاومت دارد.

6. شیلنگ سیم بافته شده استیل:

ساختار این شیلنگ به صورت تک سیم و دو سیم بافته شده است. از دوام بالایی برخوردار است. کاربرد آن در بخش انتقال مایعات، فشارهای شدید، دما و خلاء می‌باشد و در معادن، میادین نفتی و فعالیت های سنگین استفاده می‌شود.

7. شیلنگ نیمه صنعتی (خانگی):

شیلنگ نیمه صنعتی در بین مصرف کنندگان خانگی بسیار پرکاربرد است. ترخیص آن به نسبت سایر شیلنگ ها آسان تر است. قیمت آن در مقایسه با شیلنگ های دیگر پایین تر می‌باشد.

مراحل ترخیص شیلنگ از گمرک

ترخیص کالا جز فرایندهای پیچیده در گمرک به حساب می‌آید. این روند در هر کشوری بنا بر قوانینی که حاکم است متفاوت می‌باشد از این رو سلسله مراتب آن با یکدیگر فرق می‌کند. برای ترخیص شیلنگ از گمرک قبل از اقدام به هر عملی، باید از تمامی شرایط و مراحل موجود آن آگاه بود. کالاها به طور کلی در سه بخش مجاز، مشروط و ممنوعه وارد می‌شوند اگر کالایی بی هویت باشد و سهل انگاری در واردات و ترخیص آن رخ دهد این کالا به عنوان کالای قاچاق شناخته شده و ضبط می‌گردد. بنابراین سعی کنید حتما از یک فرد به عنوان ترخیص کار راهنمایی بگیرید. مراحل ترخیص شیلنگ از گمرک به شرح ذیل می‌باشد:

 • دریافت کردن پرفرما و پکینگ لیست
 • اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی
 • بیمه نمودن کالای مورد نظر جهت بازرسی در مبدا و مقصد
 • تشکیل دادن پرونده جهت تشخیص ارز و حواله های بانکی
 • ارتباط داشتن با شرکت های حمل و نقل
 • دریافت نمودن اسناد حمل و نقل از شرکت ها حمل و نقل
 • تکمیل کردن اسناد و ایجاد کردن پرونده
 • تنظیم کردن پیش نویس دور اظهاری
 • بررسی و تایید کارشناس فنی گمرک
 • دور اظهاری واردات

 

تعرفه گمرکی برای ترخیص شیلنگ از گمرک

 • حداقل فشار کد 39173100
 • تحت فشار کد 81099010
 • شیلنگ رادیاتور خودروهای سواری در ردیف 40093100
 • شیلنگ رادیاتور خودروهای سنگین در ردیف 40093100

ساختار شیلنگ هیدرولیک فشار قوی (صنعتی)

این شیلنگ از قسمت مهم ساخته می‌شود. از لایه های داخلی و خارجی تشکیل شده است که داخلی ترین آن از مواد سازگار با مایع هیدرولیک است. این لایه دارای انعطاف می‌باشد و بسیار سازگار عمل می‌کند. سه بخش مهمی که در قبل گفته شد از لاستیک مصنوعی، ترموپلاستیک و PTFE تشکیل شده اند که با یک غلاف سیم بافته شده و نخ پارچه پارچه پشتیبانی می‎شود. سومین لایه ای که در این شیلنگ وجود دارد با جنس لاستیکی معرفی می‌شود که مقاوم در برابر آب، سایش و دما، مواد شیمیایی و روغن است. همچنین شیلنگ ها در ابعاد و اندازه های مختلف بنا بر تقاضا و نیازها تولید می‌شود که در صنعت و فعالیت های مکانیکی پرفایده به حساب می‌آیند. برای این که بتوانید از ساختارهای مرغوب استفاده کنید نیازمند افراد متخصص و باتجربه هستید که آربی با سابقه درخشان در بخش ترخیص کالا از گمرک می‌تواند بهترین موردها را پیش روی شما قرار دهد.

طول عمر شیلنگ صنعتی چقدر است؟

طول عمر شیلنگ هیدرولیکیشیلنگ ها به طور معمول قبل از این که به طور کامل ا بین بروند باید تعویض شوند، مخصوصا شیلنگ هایی که در بخش ماشین آلات سنگین هیدرولیکی، ترمزها یا ماشین آلات هیدرولیک حیاتی هستند. شیلنگ ها در زمان فرسایش، تورم، ترک خوردگی، تاول و حباب از خود نشان می‌دهند. بنابراین باید بدانید عوامل مختلفی باعث از بین رفتن یا دوام شیلنگ می‌شود. کاهش و افزایش دما، افت فشار و افزایش فشار همچگی در طول عمر شیالنگ هیدرولیکی دخیل هستند. واردات شیلنگ هیدرولیک از کشورهای اتحادیه اروپا، امارات متحده عربی (دبی)، ترکیه، ایتالیا، هند، چین، آلمان و… توسط آربی انجام پذیر است.

مزایای استفاده از شیلنگ هیدرولیک

 • می توانند نیروها را از فشارهای خیلی پایین به صدها تن خروجی تبدیل کنند.
 • با استفاده از شیلنگ های هیدرولیکی، ماشین های هیدرولیک می توانند گشتاور بسیار کم سرعت ایجاد کرده و سرعت و حرکت ماشین ها را با دقت فوق العاده مدیریت کنند.
 • یک پمپ یا کمپرسور هیدرولیکی منفرد می تواند از طریق شلنگ های هیدرولیکی بسیاری از ماشین آلات مختلف و عملکردهای ماشین را در سطوح قدرت بسیار متفاوت همزمان کار کند.
 • ماشین های هیدرولیکی می توانند در مناطقی که بخارهای قابل اشتعال وجود دارد و دستگاه های الکتریکی یا الکترونیکی می توانند باعث ایجاد انفجار شوند با خیال راحت کار کنند.

کاربردهای شیلنگ هیدرولیک چیست؟

 • کاهش صدا و لرزش در ماشین آلات هیدرولیک
 • از هیدرولیک معمولاً برای بیل و خاکبرداری با عنوان شیلنگ هیدرولیک بیل مکانیکی، شیلنگ هیدرولیک فلپ بال در هواپیما، شیلنگ هیدرولیک لیفتراک و تجهیزات بالابری مانند جک و بالابر صندلی چرخدار و موارد دیگر استفاده می شود.
 • انعطاف پذیری شلنگ می تواند برخی از لرزش های ناشی از پمپ ها، کاهش رزونانس یا تغییر گام آن را جذب کند، به طوری که شدت صدا کاهش می یابد.

هزینه ترخیص شیلنگ هیدرولیک

هزینه ترخیص شیلنگ هیدرولیکعوامل و فاکتورهای مهمی در تعیین هزینه ترخیص کالا نقش دارند که اعم از قدرت شیلنگ، حجم و سایز شیلنگ، کاربرد شیلنگ می‌باشد. در خرید شیلنگ باید دقت کافی را به عمل آورید تا بتوانید مورد مناسب را خریداری کنید. اندازه، نوع، جنس، میزان، مصرف و نوع تقاضا، نوع مصرف بسیار مهم است بنابراین قبل از خرید به تمامی فاکتورها دقت کنید. تعرفه های گمرکی شیلنگ هیدرولیک دارای کدهایی هستن که بنابراین حداقل فشار کد 39173100  و تحت فشار کد 81099010  دسته بندی می‌شوند.

واردات و ترخیص شیلنگ هیدرولیک فشار قوی (ترخیص شیلنگ صنعتی) توسط آربی

گروه تجاری آربی واردکننده و ترخیص کار انواع شیلنگ هیدرولیک است که دارای گروه حرفه ای و متخصص است و می‌توانند شما را در مسیر ترخیص کالاهای موردنظر یاری کنند. این گروه با گمرک بندرعباس (بندر شهید رجایی – بندر باهنر)، گمرکات تهران (گمرک غرب – گمرک شهریار)، گمرک بازرگان (منطقه آزاد ماکو)، گمرک فرودگاه امام و فرودگاه پیام، گمرک بندر خرمشهر و بندر بوشهر، گمرک بندر چابهار در ارتباط است و فعالیت دارد. سابقه درخشان این گروه باعث شده تا افراد زیادی کالای خود را به دست آن بسپارند و بدون نگرانی منتظر ترخیص کالا خود باشند. در ادامه می‌توان گفت ایمن بودن و ایمن ماندن کالا از دیگر موارد مهم است که آربی با ضمانت کامل عملیات را به پایان می‌رساند. با کمک از فرد ترخیص کار می‌توانید ضمن سرعت بخشیدن به فرایند، هزینه های اضافی ناشی از بی‌آگاهی را تا حد زیادی کاهش دهید.

سوالات متداول
چگونه یک شیلنگ مناسب انتخاب کنیم؟

در وهله اول باید اندازه، جنس، ساختار، تحمل دما و مواد و فشاری که در نظرتان است را تعیین کنید و بعد برای خرید اقدام کنید.

بدون ارائه گواهی می‌توان واردات انجام داد؟

بله در بعضی مواقع این عملیات امکان پذیر است اما باید تمامی مراحل دیگر طی شود.

مدت زمانی که کالا ترخیص می‌شود چقدر است؟

گمرک دارای مراحل پیچیده ای است، مدت زمان ترخیص به فاکتورهای ارائه مجوزات و اسناد، مدارک لازم و رعایت قوانین بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲