واردات و ترخیص شیر برقی پنوماتیک از گمرک

واردات و ترخیص شیر برقی پنوماتیک از گمرک

هرروزه با گذر زمان نیازهای جامعه رو به افزایش است و برای تامین این نیازها، واردات صورت می‌گیرد. واردات کالا از مهم‌ترین بخش اقتصادی کشور است. یکی از کالاهایی که به کشور ایران وارد می‌شود شیر برقی پنوماتیک است. واردات شیر برقی پنوماتیک در رده واردات وسایل های صنعتی قرار می‌گیرد. این شیر برای بخش داخلی ساختمان ها از یک آهنربا الکتریکی برای جریان سیال استفاده می‌شود. با کم و زیاد شدن این شیر می‌توان جریال سیال را کنترل کرد. ترخیص شیر برقی پنوماتیک باعث شده است که استفاده بسیاری از سیستم های کنترلی و ابزار دقیق شود. برای ادامه مطالب با آربی، وارد کننده این نوع کالا همراه باشید.

تماس با آربی برای واردات و ترخیص شیر برقی پنوماتیک از گمرک + مشاوره

شیر برقی پنوماتیک چیست؟

شیر برقی از کلمه ای یونانی به معنای هوا گرفته شده است. پنوماتیک از دیگر فناوری هایی است که با پیشرفت علم در بین صنایع شیرآلات قرار گرفت. با داشتتن هوای فشرده می‌تواند ایجاد نیروی مکانیکی کند و با ان کنترل جریان سیال انجام شود. پنوماتیک های امروزی به صورت برقی هستند درحالی که شیرهای قدیمی به صورت دستی کنترل و تولید می‌شدند. نحوه عملکرد آن در گذشته به نسبت حال دقیق و سریع نبود از این رو در حال حاظر عملکرد آن با بهره گیری از جریان الکتریسیته توانسته است میزان فشار وارد شده بر شیر را تغییر دهد و جریان سیال را به خوبی کنترل کند. شیرآلات در گمرک دارای کد تعرفه منحصر به فرد هستندکه این کد های گمرکی به شرح ذیل می‌باشند:

 • ترخیص شیرآلات دروازه ای دارای کد تعرفه گمرکی  84818015
 • ترخیص انواع شیرآلات صنعتی با مکانیزم خودکار دارای کد تعرفه گمرکی  8481
 • ترخیص شیرآلات صنعتی هیدرولیک با مکانیزم خودکار 84812000
 • ترخیص شیرآلات صنعتی پنوماتیک با مکانیزم خودکار دارای کد تعرفه گمرکی  84812000
 • ترخیص شیرآلات کره ای دارای کد تعرفه گمرکی  84818090
 • ترخیص شیرآلات توپی دارای کد تعرفه گمرکی  84818020
 • ترخیص شیرآلات یک طرفه  دارای کد تعرفه گمرکی  84813000
 • ترخیص شیرآلات سوزنی  دارای کد تعرفه گمرکی 84818090
 • ترخیص شیرآلات ایمنی  دارای کد تعرفه گمرکی  84814000

بهترین شیر برقی پنوماتیک را بشناسید!

بهترین شیر برقی پنوماتیک

1. عملکرد دقیق:  یکی از اولین مواردی که در واردات کالا باید به آن دقت کنید عملکرد دقیق شیر برقی پنوماتیک است. بنابراین قطعات به کار رفته و طراحی آن بسیار مهم است که حتما به آن توجه کنید. شیرهای برقی انواع مختلفی دارند از این رو به مورد توجه داشته باشید که بسته به نوع مصرف از انطباق خوبی برخوردار باشد.

2. تضمین کیفیت: کیفیت از مواردی دیگری است که برای خرید، تولید و… باید به آن توجه ویژه داشت زیرا کیفیت وسایل باعث طول عمر آن ها و نحوه کارایی و بازدهی را مشخص می‌کند از این رو در شیر برقی پنوماتیک به این موضوع باید پرداخته شود و ضمانت آن تایید گردد.

3. کیفیت ساخت: کیفیت بخشی است که در هر کشوری متفاوت است و به روش های گوناگونی توسط افراد در وسایل دیده می‌شود. در گروه تجاری آربی ،کیفیت ساخت و طراحی وسایل صنعتی از مهم ترین موارد به شمار می‌رود تا مشتریان همواره از کالاها راضی باشند و کیفیت آن ها تایید شده باشد.

4. نرخ چرخه: نرخ چرخه به تعداد شیرهایی که در یک واحد زمان می‌توانند باهم کار کنند می‌گویند.

5. ظرفیت ضریب جریان: به مقدار گنجایشی که شیر برای جریان هوا از راه cv و میزان ثابت نرخ و فشار دیفرانسیل دارد گفته می‌‌شود.

6. دامنه فشار: فشار وارده بر حسب میزان و اندازه ای است که برای کنترل و مدیریت درجه بندی و تنظیم می‌شود.

7. زمان پاسخ: به میزان زمانی که برای فعال شدن حالات و موقعیت های سوپاپ نیاز است زمان پاسخ گفته می‌شود.

8. ولتاژ مجاز کویل: از طریق ولتاژ DC  و AC کنترل می‌شوند.

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ترخیص شیر برقی پنوماتیک

مدارک به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • مدارک مرتبط به شیر برقی پنوماتیک

 1. ترخیصیه
 2. قبض انبار
 3. بارنامه: شامل تعداد و علامت کالا، تعداد کانتینر، ناخالصی های کالا و بسته ها
 4. پروفرما (مشخصات کالا)
 5. فهرست عدل بندی
 6. گواهی مبدا
 7. ثبت سفارش بازرگانی
 8. بیمه نامه
 9. گواهینامه استاندار
 10. مجوزهای قانونی
 11. گواهی بازرسی
 • مدارک مربوط به صاحب شیر برقی پنوماتیک

 1. کارت بازرگانی
 2. اصل کارت ملی
 3. کپی از تمامی صفحات کارت بازرگانی
 4. کپی کارت ملی
 • مدارک مربوط به نماینده صاحب شیر برقی پنوماتیک

 1. اصل و کپی کارت ملی
 2. اصل وکالت نامه محضری
 3. معرفی نامه
 4. دفترچه بیمه

ترخیص انواع شیر برقی توسط آربی

ترخیص انواع شیر برقی توسط آربی

همانطور که قبلا گفته شد امروزه کشورهای مختلفی اقدام به تولید شیر برقی پنوماتیک می‌کنند و در بازارجهانی از مهم ترین ها به شمار می‌رود. برخی از آن ها دارای کیفیت های متفاوت، قیمت های مختلف و انواع متعددی هستند بنابراین اگر می‌خواهید از بهترین کیفیت بهره‌مند شوید، آربی اینجاست تا به شما تا پایان مسیر ترخیص کالا از گمرک یاری دهد. این گروه با فعالیت در زمینه واردات و ترخیص کالا از کشورهای چین و ترکیه توانسته است بهترین کیفیت ها را ارائه دهد و موردتوجه افراد بسیاری قرار گیرد. همچنین باید بدانید آربی با گمرک های سراسر کشور نظیر گمرک بازرگان، گمرک غرب تهران، گمرک شهریار، گمرک بندرعباس و گمرک امام خمینی در ارتباط است و در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه نیازهای مشتریان و جامعه را برطرف می‌کند.

انواع شیر های برقی پنوماتیک

طبقه بندی شیرهای برقی بر اساس تعداد پورت‌های ورودی و خروجی، تعداد مسیرهای جریان یا موقعیت‌های سوئیچینگ، مکانیسم باز و بسته شدن پورت‌ها، موقعیت سوپاپ غیرفعال می‌باشد که در سه سطح کنترل جهت، کنترل فشار و کنترل جریان طبقه بندی می‌شوند. در بین این سه سطح، سطح کنترل جهت شامل شیر پنوماتیک کنترل جهت‌دار دو طرفه، شیر پنوماتیک کنترل جهت‌دار سه طرفه، دریچه‌های پنوماتیک کنترل جهت‌دار چهار طرفه، شیر پنوماتیک افست فنری است. بنابراین هزینه ترخیص کالا از گمرک نیز براساس نوع و کیفیت شیرها، تعداد و حجم کالا می‌باشد. برای این که بتوانید روند ترخیص را به خوبی و بدون پیچیدگی طی کنید باید از یک ترخیص کار خوب کمک بگیرید. ترخیص کار با کاهش هزینه های اضافی در سرعت بخشیدن به این فرایند نقش ویژه ای دارد. در ادامه به انواع اصلی شیر برقی پنوماتیک می‌پردازیم:

 • شیر برقی پنوماتیک یک سو کننده: زمانی که بخواهیم از برگشت جریان در خط لوله جلوگیری کنیم از این نوع شیرها استفاده می‌شود.
 • شیر برقی پنوماتیک کنترل فشار: برای کنترل فشار سیال این نوع استفاده می‌شود. با کنترل فشار می‌توان اندازه آن را محدود کرد یا افزایش داد. این نوع طراحی برای بالا بردن سطح ایمنی سیستم های پنوماتیکی به کار گرفته می‌شود.
 • کنترل جریال سیال: از دیگر شیرهای برقی کنترل جریان سیال است که در خط لوله برای کمک به سلونوئید نصب می‌شود. با افزایش ولتاژ در دو سر سلونوئید این جریان کاهش می‌یابد.
 • قطع و وصل جریان به کمک شیر برقی: این نوع از شیرها تنها برای قطع و وصل جریان هستند. با تغییر سیال و قطع کامل جریان روند فرایند آغاز یا پایان می‌یابد.

هزینه ترخیص شیر برقی پنوماتیک

همواره برای طی کردن مراحل ترخیص، هزینه هایی نیاز است از این رو برای دانستن آن ها باید از یک شخص متخصص کمک گرفت. هزینه ترخیص شیربرقی پنوماتیک از گمرک به طور کلی شامل هزینه های ورودی، عوارض، تعداد و حجم کالا، وزن کالاها و مدت ماندگاری در کالا می‌شود.

 

گمرکات ترخیص انواع شیر برقی توسط آربی

واردات شیر برقی پنوماتیک

واردات در ایران یکی از مهم ترین عملیات به شمار می‌رود که هرروزه هزاران نفر در بخش واردات کالا فعالیت دارند. واردات کالاها باعث می‌‌شود تا نیازهای جامعه تامین گردد. واردات از چین و ترکیه توسط آربی تا حد بالایی کالاهای لازم را تامین می‌کند. این گروه با دانستن ریسک های مراحل واردات و لیست کالاهای موردنیاز می‌تواند آن ها را مدیریت کند و با یک استراتژی عالی بدون آسیب و با ایمنی بالا مراحل را به خوبی طی کند.

واردات شیر برقی پنوماتیک از کشورهای زیر انجام می‌شود:

 • چین
 • ترکیه

سخن آخر

شیرهای برقی پنوماتیک برای سیستم های کنترلی ساخته شدند و با محدود کردن یا افزایش میزان فشار بر آن می‌توان اندازه موردنیاز آن را کنترل کرد. دارای ورودی و خروجی هایی است که بنا بر آن ها نام گذاری و ماره گذاری می‌شوند. واردات و ترخیص کالا همانطور که قبل گفته شد قطب اقتصادی هر کشور است. آربی با دانستن ترخیص کاران متخصص می‌تواند مراحل واردات و ترخیص شیر برقی را به صورت و ایمن و مقرون به صرفه برای شما به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲