بخشنامه های مربوط به ورود موقت خودروهای سواری

بخشنامه های مربوط به ورود موقت خودروهای سواری

ناظریین،مدیران کل و مدیران محترم حوزه های نظارت و گمرکات اجرایی

باسلام

پیرو بخشنامه های مربوط به ورود موقت خودروهای سواری منتهی به بخشنامه شماره 702210/99/98 مورخ 19/6/99 دفتر واردات گمرک ایران مقتضی است دستور فرمایید بقید فوریت و به صورت مستمر نسبت به پیگیری های لازم و قانونی تا حصول نتیجه در خصوص خودرو های سواری گذر موقت وارده تحت صحابت کارنه دو پاساژ و یا پروانه ورود موقت اقدام لازم معمول نمایند ضمنا هنگام پذیرش ورود موقت خودرو طبق مفاد تبصره ذیل بند 2 ماده 143 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی ضمن احراز هویت مالک خودرو به صورت حضوری  مرز خروجی از  دارنده جواز عبور یا شخصی که پروانه ورود موقت به نما ایشان صادر می گردد  استعلام و به منظور پیگیری آتی در جواز عبور یا اظهارنامه ورود موقت مربوطه درج گردد همچنین عواقب واگذاری یا فروش خودروی ورود موقت شده قبل ازانجام تشریفات قطعی گمرکی خودرو ی مورد نظر با رعایت کلیه مقررات مربوطه و شمول مقررات قاچاق به ذینفع اعلام گردد شایان ذکر است حضور شخص مالک خودرو یا دارنده ی جواز که نام وی در جواز عبور درج گردیده است  در هنگام ارائه درخواست تمدید مهلت تردد خودرو نیز الزامی است.

ضمنا باتوجه به اهمیت موضوع دستور فرمایید آمار و آخرین وضعیت خودروهای ورود موقت شده و اقدام قانونی صورت پذیرفته در خصوص خودروهایی که در موعد مقرر تحویل یا از کشور خارج نشده اند را از ایتدای سال 97 تاکنون در قالب فایل اکسل و به شرح زیر تهیه و ظرف حداکثر 5 روز اداری به این حوزه معاونت ارسال نمایند . بدیهی است در صورت عدم ارسال آمار مربوطه پس از مهلت تعیین شده به منزله عدم ورود مموقت خودرو توسط آن گمرک بوده و هیچگونه توضیحی مسموع نمی باشد.

1-خودروهایی که به دلیل عدم تمدید مهلت  تردد توسط صاحبان کالا یا عدم تحویل خودروها ،گزارش وقوع جرم قاچاق تنظیم و در مراجع رسیدگی کننده تحت رسیدگی و پیگیری است.

2-خودروهایی که با اخذ پروانه ورود موقت یا تحت صحابت کارنه دو پاساژ و یا تمدید مهلت تردد خودرو در حال تردد قانونی در کشور می باشند.

3-خودروهایی که به دلیل اتمام مهلت تردد آنها و بسته بودن مرزهای خروجی به دلیل شرایط کرونا در حال حاض تحویل گمرک شده و برای آنها قبض انبار صادر شده است.

مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه بر عهده بالاترین رده اجرایی گمرک مربوطه و مسئولیت نظارت کامل بر اجرای آن بر عهده ناظرین محترم حوزه های نظارت  بوده بدلیل  حساسیت و فوریت موضوع دستورارسال پاسخ در موعد مقرر مورد تاکید است.

 

نامه اسکن شده

منبع: کانال اطلاع رسانی بخشنامه ها

دیگر بخشنامه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲