حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

حذف-ارز-۴۲۰۰-تومانی

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تکلیف قانونی است سعی می‌کنیم این حذف به‌تدریج انجام شود

وزیر اقتصاد گفت: علت اصلی مشکل تورم علاوه بر ضعف نظارت بر خلق پول بانک‌ها، کسری بودجه‌ای است که دولت‌ها به آن دامن زده‌اند.

تسنیم: وزیر اقتصاد گفت: علت اصلی مشکل تورم علاوه بر ضعف نظارت بر خلق پول بانک‌ها، کسری بودجه‌ای است که دولت‌ها به آن دامن زده‌اند.

خاندوزی امروز در جمع نمایندگان تشکل‌های دانشجویی حاضر شد و به برخی سؤالات اقتصادی آن‌ها پاسخ داد. وزیر اقتصاد گفت: برای بودجه سال آینده باید هزینه‌های جاری دولت برای مهار تورم کنترل شود و در عین حال باید سیاست‌هایی را که محرک تولید است در پیش بگیریم.

خاندوزی افزود: همچنین قرار است برای ثبات مقررات متغیر‌های کلیدی در بودجه سال آینده فرمول قطعی داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع واگذاری 110هزار میلیارد تومان سهام در بودجه سال 1400 گفت: قرار است این اوراق در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌ها قرار بگیرد و در واقع یک نوع تغییر مالکیت در دولت است و به‌طور مستقیم در بازار سرمایه عرضه نمی‌شود و تأثیر منفی در بورس نخواهد داشت.

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع حذف ارز ترجیحی اضافه کرد: این موضوع تکلیف قانونی است و اکنون به‌غیر از دارو و گندم فقط برای 5 قلم کالا ارز 4200تومانی اختصاص می‌یابد.

وی گفت: سعی می‌کنیم مقدمات به‌گونه‌ای فراهم شود تا این حذف به‌تدریج انجام شود و فشار یک‌باره نداشته باشد.

خاندوزی ادامه داد: یکی از علت‌هایی که تولیدکنندگان به‌سمت تولید نهاده‌های دامی در کشور نمی‌روند به‌خاطر این است که نمی‌توانند با واردات نهاده‌ها با ارز 4200تومانی رقابت کنند و تولید آن‌ها به‌صرفه نیست.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی درباره قانون رمزارز‌ها گفت: در کشور نمی‌توانیم چشم خود را بر این پدیده ببندیم و باید در برابر آن مواجهه فعالانه و تعیین مقررات داشته باشیم که کمیته تصمیم‌گیری در حال تهیه پیش‌نویسی دراین‌باره است.

منبع: کانال اطلاع رسانی بخشنامه های گمرکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲