صف طولانی کامیون‌ در مرز بازرگان

صف طولانی کامیون‌ در مرز بازرگان

 

متن خبر: صف طولانی ۵۰۰ کامیون‌ در مرز بازرگان به‌دلیل همکاری نکردن ترکیه

مدیرکل گمرک مرزی بازرگان با اشاره به صف طولانی کامیون‌ها در این مرز:

🔹 بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون در مرز بازرگان منتظر خروج از مرز بودند که عدم همکاری کشور ترکیه به دلیل کندی پذیرش مهمترین عامل این مشکل شده است.

🔹 افزایش عوارض ورود کامیون‌ها به خاک آذربایجان زمینه‌ساز آن شده است تا صف‌های طولانی در گمرک مرزی ۲۴ ساعتی بازرگان به وجود می آید.

🔹 هیچ گونه مسئله امنیتی و جانی کامیون داران و محموله کامیون‌های آنها را طی مسیر منتهی به گمرک تهدید نمی‌کند.

 

در پی گفت‌وگوهای مسئولان گمرک ایران و ترکیه، تردد کامیون‌های حامل کالا از مرز بازرگان که طی چند روز گذشته با مشکلاتی مواجه شده بود، تسهیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، حسین کاخکی، مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران با بیان این مطلب گفت:

به دنبال مذاکرات این دفتر با مقامات گمرک ترکیه مشکل توقف و تردد کامیون‌های حامل کالا در مرز بازرگان به طور نسبی روان شد و از حجم کامیون‌های متوقف در پشت مرز کاسته شده است.

وی با اشاره به اقدامات و تسهیلات فراهم شده در این مرز اظهارداشت:

از اواخر هفته گذشته به علت برخی ناهماهنگی‌های مرزی و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی ترکیه کامیون‌های حامل کالا و رانندگان آنها برای ورود به ترکیه با مشکلاتی مواجه شده بودند که در پی گفت‌وگوهای انجام شده از روز جمعه تردد کامیون‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران با اعلام آمار تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی عبوری از مرز بازرگان در روز گذشته گفت:

روز گذشته تعداد ۳۴۶ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شد که از این تعداد، ۲۹۹ کامیون ایرانی و ۴۷ کامیون خارجی بوده است.

کاخکی اظهار داشت: طی روز گذشته همچنین تعداد ۳۹۴ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور شده است که از این تعداد ۲۶۳ کامیون ایرانی و ۱۳۱ کامیون خارجی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲