بخشنامه نحوه بررسی پرونده‌های تعلیقی مجوز سهمیه

باز هم داستان جدید وزارت صمت و بانک مرکزی

باتوجه به ارزش استفاده شده از هر سهمیه، پرونده‌هایی که مازاد بر سهمیه تایید شده هر بازرگان یا تولیدی بودند و تامین ارز یا ترخیص نداشتند، توسط دفتر مقررات تعلیق شده‌اند.

کاربران برای رفع تعلیق این پرونده‌ها اقدامات زیر را می‌توانند انجام دهند:

از آنجایی که محل تامین ارز ” از محل صادرات خود” و “از محل صادرات دیگران” معاف از سهمیه است می‌توانند با تغییر دادن محل تامین ارز به مقادیر مذکور و نهایی کردن ویرایش درخواست رفع تعلق نمایند.

در صورتی که بازرگان مدعی باشد به اندازه سهمیه مصرف نکرده است ولی تعلیق شده باشد می‌توانند اقدام به ویرایش و درخواست رفع تعلیق نمایند در صورتی که شخص سهمیه خود را به صورت کامل مصرف کرده باشد و خواستار استفاده از پرونده تعلیق شده باشد می‌تواند پرونده‌های دیگری که تامین نشده است و جز مصرف سهمیه است را جهت باز شدن سهمیه ابطال نماید و پرونده تعلیقی را ویرایش کرده و درخواست رفع تعلیق نماید. درصورت تمایل کاربر با ویرایش و تغییر کالا به گونه‌ای که ثبت سفارش مشمول سهمیه‌ دیگر (ماشین آلات یا CKD یا CBU) شود پس از اخذ مجوز سهمیه جدید نیز می‌تواند درخواست رفع تعلیق نماید.

برای پرونده‌هایی که دارای تامین ارز به صورت مختومه می‌باشند (بدون ثبت ویرایش امکان رفع تعلیق وجود دارد)

روال پیگیری رفع تعلیق به این صورت است که متقاضی با مرکز تماس سامانه تماس گرفته در صورت داشتن شرایط فوق، شماره پرونده را تیکت نمایند و ادعای خود را شرح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲