قابل توجه متقاضیان کشنده‌های مشمول بند ث و ص که بعد از ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در سامانه ستاد ثبت نام کرده اند

این دسته از متقاضیان باید منتظر فعال شدن سامانه جدید بر اساس آیین نامه جدید باشند اطلاعیه های بعدی ستاد باشند و نسبت به ارائه رتبه انرژی از سازمان ملی استاندارد اقدام کنند.

این متقاضیان در صورتی که نتوانند رتبه انرژی خودرو خود را ارائه کنند بر اساس آیین نامه جدید پایین ترین رتبه انرژی یعنی ۱۸ گواهی اسقاط برای آنها محاسبه می‌شود.

متقاضیانی که تمایلی به دریافت رتبه انرژی از سازمان ملی استاندارد ندارند و می‌خواهند به فوریت نسبت به شماره گذاری خودرو خود اقدام کنند باید با مراجعه به کارشناسان ستاد و تکمیل فرم تعهدنامه مربوطه و تهیه ۱۸ گواهی اسقاط نسبت به شماره گذاری کشنده خود اقدام کنند حضور متقاضی به همراه کارت ملی در محل ستاد یا ارائه گواهی امضا و تعهد محضری شخص متقاضی توسط کارگزار شرکت الزامی است) وکالت نامه از متقاضی قابل پذیرش نیست.

امکان ثبت شاسی‌های جدید بعد از ۴ اردیبهشت ماه نیازمند مدارک زیر است در صورتی که هر یک از مدارک موجود نباشد ثبت و تایید شاسی امکان پذیر نیست.

1- اظهار نامه 

۲- پته فاکتور واگذاری 

3 رتبه انرژی یا تکمیل فرم تعهدنامه

تاکید می‌شود در صورتی که هر یک از مدارک بارگذاری نشود و یا بعدا مشخص شود که مدرک به هر نحوی اشتباه بارگذاری شده است ضمن امتیاز منفی برای شرکت وارد کننده ملاک پذیرش از زمان بارگذاری مدارک صحیح و تکمیل تمام مراحل ثبت نام و تایید نهایی توسط متقاضیان و بررسی کارشناسان خواهد بود و پیش از آن هیچ حق و اولویتی برای شرکتها در تعیین نحوه پرداخت عوارض اسقاط اعم از ریالی یا گواهی وجود ندارد.

شرکت هایی که به حد نصاب امتیاز منفی در بازگردانی یا اصلاح اطلاعات شاسی‌های وارد شده یا نقص مدارک برسند امکان درج شاسی جدید نخواهند داشت و صفحات آنها به صورت سیستمی معلق می‌شود لذا تاکید می‌گردد حتما شرکت‌های وارد کننده از صحت اطلاعات ورودی اطمینان حاصل کنند.

متقاضیان در زمان فعال شدن سامانه جدید بر اساس قانون علاوه بر گواهی اسقاط در صورت عدم وجود گواهی اسقاط به میزان لازم به تشخیص ستاد نوسازی میتوانند از پرداخت ریالی با توجه به شرایط قانونی شخص متقاضی هم استفاده کنند در غیر این صورت متقاضیان مکلف به تهیه گواهی اسقاط برای شماره گذاری هستند. در حال حاضر به دلیل وجود گواهی اسقاط به میزان کافی فعلا امکان پرداخت ریالی برای متقاضیان وجود ندارد و تنها می‌توانند از طریق گواهی اسقاط با شرایط بالا برای شماره گذاری اقدام کنند.

متقاضیانی که در زمان ثبت شاسی با خطای شماره شناسایی خودر (VIN) نامعتبر است مواجه میشوند باید با مراجعه به ستاد ضمن به همراه داشتن اظهار نامه گمرکی و نامه سازمان ملی استاندارد تقاضای خود را ثبت کنند در صورت کامل بودن اطلاعات مربوطه طی حداقل ۴۸ ساعت مشکل ثبت شاسی آنها برطرف میشود. مشخص کردن نوع موتور در درخواست ارایه شده الزامی است (متقاضی از حضور در ستاد پس از ارایه درخواست خودداری کند.

متقاضیانی که برای نخستین بار در سامانه ستاد ثبت نام میکنند باید پس از ثبت نام در سامانه nnhk.ir و بارگذاری تمام مدارک اعلامی برابر فایل راهنمای ثبت نام ابتدا هویتشان در سامانه ستاد تایید شود بر این اساس در صورتی که پس از ثبت نام و درج اطلاعات و بارگذاری مدارک لازم با پیام خطای نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است برای ورود مواجه شدند باید حداقل ۴۸ ساعت کاری منتظر باشند تا مدارک توسط کارشناسان مربوطه تایید و صفحه متقاضی فعال شود. این دسته از متقاضیان از مراجعه به ستاد برای فعالسازی صفحات خود خودداری کنند.

پس از فعال شدن صفحه متقاضی باید نسبت به درج شاسی مورد نظر و اطلاعات مربوطه اقدام کند.

حضور رانندگان و مالکان کشنده‌ها در ستاد ممنوع است و تنها کارگزاران شرکت‌ها می‌توانند برای انجام امور مربوطه با معرفی نامه معتبر به ستاد نوسازی مراجعه کنند.

مطالب پیشنهادی: واردات و ترخیص کامیون از گمرک + تعرفه گمرکی

دانلود PDF بخشنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲