مدت زمان ترخیص کالا از گمرک و مدت زمان تسریع آن

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک و مدت زمان تسریع آن

ترخیص کالا به خودی خود از طولانی‌ترین مراحل گمرکی شمرده می‌شود بنابراین حتما قبل از هرگونه اقدام باید از مراحل و مجوزات آن آگاه بود. مدت زمان ترخیص کالا بسته به نوع و تعداد کالاها و نحوه اقدامات و طی کردن مراحل آن توسط افراد مربوطه است. دقت کنید که تمامی این سلسله مراتب توسط قوانین وضع شده گمرک باید پیش برود و حتی هزینه های محاسبه شده برای ان باید طبق لیست ارائه شده در هر بخش خاص خود پرداخت گردد. هرگونه خطا و اشتباه در این مسیر باعث می‌شود که کالا زمان بیشتری را در انبارهای گمرک باقی بماند. کالاها پس از آن که به کشور وارد شدند تا زمان ترخیص در انبارهای وسیع گمرک نگهداری می‌شوند. گروه تجاری آربی بهترین روش ها را برای تسریع این روند به کار می‌گیرد. برای ادامه مطالب با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک

 1. مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا: دفترچه بیمه ، اصل و کپی کارت ملی، اصل وکالت نامه محضری، معرفی نامه.
 2. مدارک مربوط به صاحب کالا: کپی از تمامی صفحات کارت بازرگانی، کپی کارت ملی، کارت بازرگانی، اصل کارت ملی
 3. مدارک مرتبط به کالا: ترخیصیه، قبض انبار، بارنامه: شامل تعداد و علامت کالا، گواهینامه استاندارد، مجوزهای قانونی، گواهی بازرسی، تعداد کانتینر، ناخالصی های کالا و بسته ها، پروفرما (مشخصات کالا)، فهرست عدل بندی، گواهی مبدا،ثبت سفارش بازرگانی، بیمه نامه.

 جهت ثبت سفارش ترخیص کالا + مشاوره به صفحه ” ترخیص کالا از گمرک ” مراجعه کنید.

مدت زمان لازم برای ترخیص بار از گمرک چقدر است؟

مدت زمان لازم برای ترخیص بار از گمرک

تصور کنید شما شخصی هستید که با یک فرد خارجی قرارداد بسته و معامله تمام شده است. حالا برای این که محموله منتقل شود باید از شرایط لازم اطلاعات کسب کنید. فراهم کردن محیطی که کالاها در امنیت کامل به گمرک مقصد برسند بسیار مهم و حائز اهمیت است. حمل و نقل مناسب از سه راه زمینی، هوایی و دریایی به انتخاب خود فرد است اما باید در نظر بگیرید که کدام بهتر است و راحت تر و ایمن تر کالا را به مقصد می‌رساند. مدت زمان ترخیص کالاها اغلب خیلی طولانی است اما با وجود فرد ترخیص کار این زمان نصف و به حداقل می‌رسد.

عوامل تاثیرگذار در مدت زمان ترخیص کالا

 • کشور مقصد از مهم ترین بخش های ترخیص کالا است.
 • نوع محموله در تعیین مدت زمان ترخیص کالا بسیار تاثیرگذار است. زیرا مشخص شدن نوع محموله، تعداد مجوزات، پرداخت هزینه ترخیص کالا را مشخص می‌کند.
 • از طرفی دیگر تعداد کالاها و محموله هایی که با کالای شما به طور همزمان از گمرک عبور می‌کنند در مدت زمان ترخیص دخیل است.

روش‌های سریع برای ترخیص کالا از گمرک

روش‌های سریع برای ترخیص کالا از گمرک

 •  وجود ترخیص کار: گروه تجاری آربی با داشتن بهترین ترخیص کاران توانسته است کالاها را در مدت زمان کمی از گمرکات سراسر کشور آزاد کند و از ضررهای افراد و ناآگاهی های آن ها جلوگیری کند. فرد ترخیص کار با داشتن کارت بازرگانی که نشان دهنده اعتبار او است تمامی تشریفات گمرکی را به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کند و با اخبار و قوانین گمرک به طور کامل آشنایی دارد.
 • مجوزهای استاندارد برای تشریفات گمرکی: زمان ترخیص کالا بسته به قوانین تنظیم شده توسط گمرک است. هرچقدر تشریفات گمرکی به نحواحسن اجرا شود. ترخیص کالا از گمرک سریعتر شکل می‌گیرد. مجوزهای استانداردی که برای این روند نیاز است، مجوز بهداشت، مجوز وزارت ارتباطات، مجوز مبارزه با مواد مخدر و سایر مجوزهای لازم هستند که وجود آن ها نمایانگر این است که کالاهای وارداتی زیر نظر مراجع قانونی خریداری و وارد شده اند.
 •  مدیریت زمان دریافت اسناد مربوط به ترخیص کالا از گمرک:  ترخیص کالا یکی از پروسه های طولانی است که برای طی کردن آن باید مجوزات مربوطه را تهیه کنید. تمامی مجوزها قبل از ورود کالا به کشور باید ارائه شوند. بنابراین اولین قدم در سرعت بخشیدن به روند ترخیص آماده بودن تمامی مجوزات است که از مهم ترین بخش های تشریفات گمرکی است.
 • مراجعه به گروه های بازرگانی و ترخیص کاران گمرک: برای سرعت بخشیدن به روند ترخیص باید از فرد ترخیص کار کمک بگیرید و شرکت تجاری معتبر مراجعه کنید. زیرا این فرایند به طور کلی از پیچیده ترین ها به شمار می‌رود و هرگونه بروز خطا باعث می‌شود که کالا مدت طولانی تری درون انبارها باقی بماند و هزینه های ترخیص کالا روز به روز بیشتر شود.

آشنایی با مراحل ترخیص کالا از گمرک

 • تحویل اسناد توسط مشتری
 • دریافت مجوزهایی مانند ثبت سفارش، کالای خاص، گرفتن معافیت برای تولیدکننده های ایرانی، اقلام خاصی که دارای معافیت گمرک می باشند.
 • دور اظهاری و پرینت آن
 • اخذ شماره کوتاژ و احراز هویت
 • صدور تاییدیه از کارشناس و ارسال آن به صندوق و واریز هزینه ها به بانک
 • مجوز بارگیری
 • تسویه انبارداری و پرداخت هزینه های آن
 • انجام دوباره بارگیری و بازرسی توسط کارشناس خروجی
 • تحویل صورتحساب توسط بخش ترخیص به مالی
 • ارسال صورتحساب از امور مالی به مشتری و تحویل کالا در محل
 • تعیین مسیر: دارای سه بخش سبز، زرد و قرمز است: مسیر سبز: کالا بدون نیاز به مجوزات و بازرسی به درب خروجی هدایت می‌گردد. مسیر زرد: بعد از بررسی کالا و اسناد اجازه خروج دارد. مسیر قرمز: ارزیابی از مهم ترین بخش های این مسیر است که کارشناس بعد از دریافت مجوزهای مربوطه مانند استاندارد و ماهیت کالا می‌تواند آن را به درب خروجی هدایت کند.

 

سخن پایانی

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک از جمله تهران به عوامل بسیاری، نظیر نوع حمل و نقل، ایمن بودن کالا در حین سفر، تعداد محموله ها، هزینه های تعیین شده بستگی دارد. هرچقدر بتوانید میزان جمع آوری و ارائه اسناد خود را بالا ببرید به زودی می‌توانید کالای خود را از گمرک آزاد کنید. توجه داشته باشد برای ترخیص کالا نیازمند یک شخص بسیار ماهر و متخصص هستید که از تمامی اصطلاحات به کار برده شده اطلاعا داشته باشد و به صورت مطمئن به شما در این باره یاری برساند. گروه تجاری آربی به صورت 24 ساعته از تمامی مشتریان خود استقبال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲