واردات دستگاه CNC از چین + ترخیص

واردات دستگاه CNC از چین + ترخیص

آیا تاجر هستید یا خریدار؟ می‌خواهید کالاهای خاصی را از چین وارد کنید و اطلاع دقیقی از آن ندارید؟ در این بخش می‌خواهیم راجع به واردات دستگاه CNC از چین و تمام اطلاعاتی که به آن نیاز دارید صحبت کنیم. واردات این دستگاه دارای مراحل پیچیده ای است که بدون تجربه و آگاهی بسیار ریسک بالایی دارد. واردات کالا جز جدایی ناپذیر در هر کشوری هستند؛ زیرا با وجود آن کشور مبدا دیگر نیاز نیست هزینه‌های هنگفتی برای تولید آن پرداخت کند و این گونه سودآوری بیشتری به همراه دارد. دستگاه CNC یکی از آن دستگاه های پرکاربرد است که در کسب و کارهای زیادی نقش موثری دارد و از تکنولوژی مدرنی برخوردار است. با آربی می‌توانید سریعترین و آسان‌ترین راه ها را برای واردات این دستگاه انتخاب کنید.

دستگاه CNC و انواع آن

واردات کالا و نوع آن همواره یکی از معضل های مهم برای تاجران بوده است اما دستگاه CNC یکی از دستگاه های مدرنی است که در حیطه های مهمی استفاده می‌شود و کاربردهای منحصر به فردی دارد. CNC که مخفف کلمات Computer Numerical Control می‌باشد به معنای کنترل عددی با رایانه است که به صورت اتوماتیک می‌توانید ابزارهای برش را کنترل کند تا تمامی قطعات با دقت بالایی تولید گردند. در ادامه به انواع دستگاه CNC اشاره شده است:

 1. CNC برش لیزری: این دستگاه با داشتن نور لیزر شکل و دهی و برش را انجام می‌دهد.
 2. CNC حکاکی: برای اعمال حکاکی روی الگوها و طرح های موجود از دستگاه CNC حکاکی استفاده می‌کنند.
 3. CNC فرز: این مدل برای شکل دهی و برش جامداتی مانند چوب، پلاستیک و فلزات کاربرد دارد.
 4. CNC سوراخ کن: یکی از انواع این دستگاه؛ سوراخ کن است که برای ایجاد سوراخ های مستطیلی و گرد در جامدات استفاده می‌شود.
 5. دستگاه‌های واترجت
 6. دستگاه CNC پلاسما

کاربرد و نحوه کار دستگاه  CNC

تمامی دستگاه‌های CNC دارای یک برنامه برای کنترل ابزار برش هستند که توسط مهندسین و تکنسین ها ایجاد و برنامه ریزی می‌شوند. زمانی که برنامه کامپیوتری بارگذاری می‌شود، دستگاه CNC تمامی ابزارهای برش را در استانداردهای خاص قرار می‌دهد و پس از آن به حرکت درمی‌آورد. نحوه سرعت و فشار دستگاه بسته به نوع برنامه ریزی است و این روند تا زمانی که قطعات نهایی تولید شوند ادامه دارد. پس از واردات این دستگاه و نگهداری در انبارهای گمرک نوبت به ترخیص آن می‌رسد؛ که ترخیص کالا نیز دارای مراحل خاص خود است و نیاز به یک ترخیص کار ماهر برای آزادسازی کالای خود دارید.

ویژگی و مزایای دستگاه CNC

ویژگی و مزایای دستگاه CNC

با گذشت زمان تکنولوژی بسیار فرق کرده و شکل بهتری به خود گرفته است. از این رو CNC های جدید بسیار پرکاربرد و با مزیت بالا هستند.

 • تکرارپذیری و دقت بالا: این دستگاه می‌تواند قطعات را با دقت بسیار زیادی تولید کند و به همین خاطر سبب تولید قطعات با اطمینان بالا و کیفیت عالی می‌شود.
 • کاهش ضایعات: از کارایی های مهمی که این دستگاه دارد جلوگیری از ضایعات مواد است. این امر سبب ضرفه جویی در بهبود پایداری و هزینه های پیش رو می‌شود.
 • سرعت تولید: یکی از مزیت های بسیار مهم این دستگاه این است که CNC جدید با سرعت بالاتری به نسبت به روش‌های سنتی قبل عمل می‌کند و به همین خاطر باعث می‌شود که بهره وری افزایش یابد و هزینه ها به حداقل برسد.

3 نکته مهم که راجع به دستگاه CNC باید بدانید؟!

 • نگهداری: این دستگاه ها باید بسیار منظم نگهداری شوند زیرا هزینه بالایی دارد و نگهداری صحیح از آن باعث صرفه جویی در هزینه ها می‌شود.
 • هزینه اولیه: باید بدانید هزینه این دستگاه بسیار بالا است.
 • پیچیدگی: سیستمی که دستگاه های CNC دارند پیچیده است، به همین خاطر قبل از هرگونه اقدامی باید بدانید چطور کار می‌کند. پس؟ نیاز به آموزش و کسب تجربه دارید.

تعرفه واردات دستگاه  CNC چگونه است؟

واردات ماشین آلات CNC و دستگاه ها به صورت نو و دسته دوم انجام می‌شود و هر کدام از آن ها دارای هزینه های متفاوتی هستند و تعرفه های مختلفی دارند. به عنوان مثال تعرفه واردات ماشین آلات CNC برای دستگاه های نو 10 درصد است اما در مقابل دستگاه های نو و جدید نیاز به دریافت مجوزات طبق قوانین ذکر شده هستند که دارای 7 درصد ارزش حقوق گمرکی می‌باشند و تعرفه آن کد 84589100 است.

استعلام قیمت و هزینه‌های ترخیص ماشین آلات CNC

تنها کالای پرسود از چین در حال حاضر دستگاه و ماشین آلات CNC است؛ واردات و ترخیص این دستگاه نیاز به کارت بازرگانی دارد. قیمت ها هر روزه در حال افزایش و نوسان هستند بنابراین قیمت ثابتی نمی‌توانید پیدا کنید و بهتر است از مراکز معتبر راهنمایی بگیرید. گروه تجاری آربی می‌تواند به صورت یک نماینده از شما تمامی امور را به دست گیرد. حال نیز نوبت به کارت بازرگانی می‌رسد، راجع به کارت بازرگانی چه اطلاعاتی دارید؟

کارت بازرگانی کارتی است که برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می‌شود تا به عنوان واردکننده یا ترخیص کار بتوانند در گمرک حضور داشته باشند و فرایند و روند کار را به صورت قانونی در دست بگیرند. ثبت سفارش دستگاه CNC به شرح ذیل می‌باشد. برای ثبت سفارش این دستگاه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • انجام مراحل بانکی برای انتقال وجه
 • به توافق رسیدن با فروشنده دستگاه
 • اخذ مجوزهای لازم در صورت نیاز
 • انجام امور مربوط به بیمه و مالیات
 • حمل دستگاه و مسائل مربوط به ترانزیت
 • ترخیص دستگاه از گمرک

بعد از این که تمامی مراحلی که گفته شد را انجام دادید حال نوبت به ترخیص کالا می‌رسد. هزینه‌های ترخیص کالا متغیر است و تعرفه ترخیص دستگاه از گمرک حدود 7 درصد تخمین زده شده است. بعد از آن هزینه سود بازرگانی و حقوق گمرکی، بیمه و قیمت خالص آن در 7 ضرب شده و به دلار یا یورو برآورد می‌شود.

کشورهای تولید کننده دستگاه  CNC

کشورهای تولید کننده دستگاه CNC

 

واردات دستگاه CNC از چین باعث شده که این دستگاه کیفیت بالاتری در روند کاری کشور و اعمال مربوطه ایجاد کند. کالاهای بسیار از چین به ایران وارد می‌شود که از عالی ترین تا ضعیف ترین ها به نسبت تقاضای افراد جامعه تقسیم بندی می‌شوند طوری که هر انسانی طبق بودجه و کالای مربوطه خود بتواند خرید کند. با واردات و صادرات و رد و بدل شدن کالاها بین این دو کشور، ارتباط همیشه قوی می‌ماند، رشد و رونق اقتصادی به همراه دارد، سود خوبی نصیب تاجران می‌شوند و مردم جامعه نیز رفع احتیاجات می‌شوند. از دیگر کشورهایی که CNC  تولید می‌کنند:

 • آمریکا
 • آلمان
 • ژاپن
 • روسیه
 • چین
 • فرانسه
 • انگلیس
 • تایوان
 • ایتالیا
 • اتریش

واردات دستگاه CNC در کمترین زمان!

پروسه واردات هر کالایی متفاوت است زیرا برخی از آن ها ممکن است زیاد، کم، حساس، شکننده و… باشند به همین خاطر دارای مراحل متغیری می‌باشد. در واردات دستگاه CNC بسیار مهم است که چگونه این پروسه انجام شود. اما بهترین راه انتخاب یک شرکت معتبر است تا بتوانید تمامی امور را به آن بسپارید و بهترین نتیجه را دریافت کنید. با این روند دیگر نگران ایمنی محموله، پرداخت هزینه‌های اضافی و ناآگاهی نیستید.

 

حرف آخر

گروه تجاری آربی با داشتن نیروی متخصص توانسته است بهترین کالاها را وارد کند و به صاحبان خود تحویل دهد. زمانی که بدون آگاهی وارد فرایند واردات و صادرات و ترخیص می‌شوید باید تمامی ریسک های موجود و هزینه‌های هنگفت را بپذیرید اما با مراجعه به یک شرکت تجاری معتبر دیگر نیاز به نگرانی نیست و ریسک تا حد بسیاری زیادی کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲