بخشنامه تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی تیر 1401

تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی

ابلاغیه تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی

بخشنامه درخصوص تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی و خودروهای سواری و سایر کالاها برای رویه ورود موقت

پیرو بخشنامه 1172102 مورخ 1400/9/3 و در اجرای بودجه سال 1401 و ماده 10 قانون امور گمرکی و ماده 74 آیین نامه اجرایی آن و تکلیف گمرک ایران جهت محاسبه ارزش تمامی کالاها بر اساس نرخ ارز ای تی اس روزانه بانک مرکزی و تعدیل تضامین دریافتی با محاسبه نرخ ارز اخیر الذکر ای تی اس، از تاریخ صدور این بخشنامه تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی و خودروهای سواری (همراه مسافرین ایرانی و غیر ایرانی مقیم خارج از کشور) و سایر کالاها برای رویه ورود موقت موضوع ماده 50 قانون امور گمرکی ،معادل حقوق ورودی و یک برابر ارزش تعیین می گردد. جهت محاسبه ارزش گمرکی و حقوق ورودی به میزان واقعی اقدام بر اساس سوابق و مستندات ابلاغی از سوی دفتر ارزش ضرورت دارد.

1. پذیرش درخواست، انجام تشریفات گمرکی و صدور پروانه و حتی پیگیری تمدید پروانه ورود موقت صادره، به نام و توسط وکیل صاحب کالا، با توجه به عدم پیش بینی موضوع در قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن به هیچ وجه موضوعیت نداشته و قابل پذیرش نمی باشد.

2. پس از اتمام مهلت تعیین شده در پروانه ورود موقت پیگیری و اقدامات لازم به منظور اعاده خودرو و ماشین آلات مورد اشاره به خارج از کشور و طرح پرونده در مرجع قضایی توسط گمرک صادرکننده پروانه ورود موقت الزامی و تاکید می گردد.

3. ضمنا پذیرش ورود موقت خودرو سواری تحت صحابت دفترچه کارنه دو پاساژ معتبر کما فی السابق با رعایت سایر مقررات بلامانع می باشد.

همچنین رعایت اجرای صحیح این دستورالعمل بر عهده معاونین محترم گمرکات اجرایی و نظارت بر اجرای آن بر عهده بالاترین مقام گمرک اجرایی خواهد بود.

دانلود بخشنامه تضامین دریافتی کلیه ماشین آلات معدنی و راهسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲