ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران

ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران

 

متن خبر : ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران

 

ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران از 1 میلیارد و98 میلیون دلار گذشت

 

 

متن خبر:

به گزارش روابط عمومی گمرکات مازندران ، ناظر گمرکات مازندران و مدیر کل گمرک نوشهر با اشاره به ارزش مبادلات کالا در گمرکات مازندران گفت طی 12 ماهه سال99 حجم تجارت خارجی گمرکات مازندران بالغ بر 3 میلیون و 452 هزار تن بوده است .

 

علی یوسفی منش ناظر گمرکات مازندران و مدیر کل گمرک نوشهر درآمد کسب شده گمرکات مازندران را از تجارت خارجی طی 12 ماهه سال 99 با احتساب درآمد ضمانت نامه از 3249 میلیارد و 868 میلیون ریال بیان نمود .

 

وی حجم انواع کالاهای صادراتی شامل فرآورده های لبنی ، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی ، کیوی و…

از گمرکات مازندران را بالغ بر 744 هزار و 836 تن خواند و اظهار داشت . ارزش کالاهای صادرشده طی مدت یاد شده بیش از 180 میلیون و 824 هزار دلار بوده که از گمرکات نوشهر، امیر آباد، ساری، فریدونکنار و آمل به مقصد 36 کشور جهان نظیر فدراسیون روسیه، عراق، قزاقستان، امارات، ترکمنستان، هندو… صادر گردیده است .

 

وی با اشاره به حجم واردات از گمرکات نوشهر ،امیرآباد و فریدونکنار گفت : همچنین طی 12 ماهه سال 99 بیش از 2 میلیون و 707 هزار تن انواع کالا به ارزش 917 میلیون و 316 هزار دلار از طریق گمرکات مازندران واردکشور شده است.

کشوره هایی که طرف معامله بوده اند :

وی تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را 28 کشور اعلام کرد

و گفت عمده ترین این کشور ها روسیه ، امارات متحده عربی ، ترکیه، آلمان، ، قزاقستان ، سوئیس ، ترکمنستان ،هلند وانگلستان بوده و کالاهای وارداتی به گمرکات مازندران شامل24 قلم کالا نظیر

جو دامی، ذرت دامی ، چربی ها و روغن های حیوانی، دانه های روغنی ،گندم ، چوب و تخته و…می باشند.

 

ناظر گمرکات مازندران گفت طی 12 ماهه 1399ترانزیت کالا از گمرکات مازندران 53 هزار و 544 تن به ارزش 63 میلیون و 82 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال 98 از نظر وزنی 104 درصد و ارزشی 98 درصد رشد را نشان می دهد .

وی با اشاره نوع کالاهای ترانزیت خارجی مبدا گفت کالاهای ترانزیت شده از سه گمرک نوشهر،امیرآباد و فریدونکنار شامل کانتینرخالی، سیگار ، مصنوعات پلاستیکی ، لوله حفاری، موادشیمیایی ،تخته نرادو… می باشند که به امارات، عراق،پاکستان و مقصدمناطق ویژه اقتصادی ایران ترانزیت شده اند .

 

 

منبع: کانال خبر های گمرکی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲