تصویبنامه درخصوص تعیین اصلاحات تعرفه ای ۴۴۰

440تعرفه-برای-1401

تصویبنامه درخصوص تعیین اصلاحات تعرفه ای ۴۴۰

 تصویب  سود بازرگانی سال ۱۴۰۱

تصویبنامه درخصوص تعیین اصلاحات تعرفه ای ۴۴۰ ردیف تعرفه و اصلاح شرح ردیف تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات

هیئت وزیران در جلسات 1401/1/24 و 1401/2/11 به پیشنهاد وزارت صنعت،معدن وتجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1-اصلاحات تعرفه ای440ردیف تعرفه شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی ،تفکیک،ایجاد،حذف و اصلاح شرح ردیف تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات به شرح جدول پیوست شماره 1 این تصویبنامه که تایید شده به مهر هیئت دولت است،تعیین می شود.

2-در اجرای بند ه تبصره 7 قانون بودجه سال 1401 کل کشور ،طبقات سود بازرگانی کلیه کالاها، پس از اعمال اصلاحات بند 1 این تصویبنامه تغییر می یابد.

تبصره- موارد مستثنا از بند 2 این تصویبنامه به شرح ردیف تعرفه های مندرج در جدول پیوست شماره 2 این تصویبنامه که تایید شده به مهر هیئت دولت است تعیین می شود.

3- شماره و شرح ردیف تعرفه های مندرج در فهرست پیوست بندهای 1و2 این تصویبنامه مطابق تصویبنامه شماره 160249/ت59397ه مورخ 1400/12/11 موضوع اعمال سامانه هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا به روزرسانی می شود.

4- سود بازرگانی روغن و دانه های روغنی در سال 1401 صفر درصد تعیین می شود.فهرست تعرفه ای این بند توسط وزارتخانه های صنعت،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تهیه و به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می شود.اجرای این بند از زمان اعلام ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

5-این تصویبنامه به استثنای بند 4 از اول فروردین ماه سال 1401 لازم الاجرا می باشد.

 

دانلود بخشنامه تصویبنامه درخصوص تعیین اصلاحات تعرفه ای ۴۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲