5 تسهیلات عمده گمرک به تولیدگنندگان

۵-تسهیلات-عمده-گمرک-به-تولیدگنندگان

 5 تسهیلات عمده گمرک به تولیدگنندگان

5 تسهیلات عمده گمرک به تولید کنندگان به ویژه در قالب ورود موقت کالا برای پردازش برای هدف رونق تولید و توسعه صادرات می باشد.

فرود عسگری، سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران در نشست با اعضای انجمن صنایع سرب و روی ایران که با حضور مدیران کل دفاتر صادرات و ارزش گمرک برای اعطای تسهیلات عمده گمرک به تولیدکنندگان برگزار شد، گفت:

رویه ورود موقت ماده ۵۱ قانون امور گمرکی، مربوط به مواد، لوازم و تجهیزات به کار رفته در تولید کالای صادراتی است و در حوزه ورود مواد اولیه است.
عسگری در این نشست تشریح کرد:

پذیرش ضمانت نامه تجمعیی، اجازه تمدید ضمانت نامه ها تا تولید محصول نهایی و همینطور ایجاد هماهنگی بین گمرکات مرزی و مقصد بارنامه ها که عمدتا کالا های ورودی از مرزهای غربی کشور به سمت گمرکات مرکز کشور بود. از جمله تسهیلاتی است که در رویه ورود موقت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان ارائه می شود و از اولویت های گمرک است و انجمن سرب و روی هم از این تسهیلات‌ بهره مند خواهد شد.

وی با توجه به اهمیت تولید و صادرات، در این نشست تاکید کرد:

جهت تسهیل در رویه ورود موقت، مدیر کل دفتر صادرات مسائل مرتبط با رویه ورود موقت را در حوزه گمرکات مرزی و مرکزی بررسی می نماید تا نهایت مساعدت و همکاری را در ارتباط با تولید و صادرات کالاهای مورد تقاضا تولیدکنندگان از جمله انجمن صنایع سرب و روی ایران رفع گردد.
سرپرست معاونت امور گمرکی گفت:

در خصوص بحث ترانزیت از گمرکات مرزی نیز مقرر شد بنا به درخواست صاحبان کالا مقصد بارنامه ملاک ترانزیت باشد و انتخاب گمرکی که مدنظر صاحب کالا است، مرز نهایت همکاری را با ترانزیت بعمل آورد.

به گفته وی در زمینه تخلیه کالا در گمرکات مرزی، گمرک تلاش دارد تا به خاطر کاهش هزینه های تخلیه و بارگیری مجدد و کمک به سرعت و تسریع در زمان ترخیص که همه اینها در قیمت تمام شده کالاهای نهایی خود را نشان می دهد، در گمرک مقصد این کار انجام گیرد.
عسگری در این نشست اشاره کرد:

سایر مسائلی هم که به سایر دستگاه ها از جمله سازمان توسعه تجارت و بانک‌ مرکزی مرتبط بود، مقرر شد که این انجمن مشکلاتشان را در نامه ای به گمرک اعلام کنند تا با مسولان این دو دستگاه نشستی با حضور خود اعضای انجمن برگزار تا مشکلاتشان برطرف شود.
در این نشست اعضای انجمن صنایع سرب و روی ایران نیز از حمایت های گمرک ایران در راستای رونق تولید و صادرات قدردانی کردند.
شایان ذکر است که برگزاری جلسات هم‌اندیشی بین مدیران ارشد گمرک و فعالان اقتصادی بخش خصوصی، به ویژه تشکل‌های تولیدی، بازرگانی و دست‌اندرکاران امور حمل‌ونقل کالا در دستور کار مدیریت جدید گمرک قرار دارد.

منبع: کانال اطلاع رسانی بخشنامه های گمرکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲