صفر تا صد واردات لوازم جانبی موبایل + ترخیص

صفر تا صد واردات لوازم جانبی موبایل + ترخیص

موبایل یکی از دستگاه‌هایی است که در چندین سال اخیر مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است به طوری که یک امر ضروری در زندگی روزمره و سرکار شناخته می‌شود. در زمان خرید یک موبایل، شما باید لوازم جانبی آن را نیز خریداری کنید تا ضمن ایمنی آن، عمر گوشی همراه افزایش یابد. بنابراین می‌توان گفت با تقاضای زیادی که این دستگاه در کشور دارد، همه روزه در حال واردات به کشور است که ترخیص آن توسط فرد متخصص امکان پذیر است. با این حال توجه داشته باشید واردات کالا و ترخیص تلفن همراه نیازمند مجوزهایی مانند مجوز مخابرات، مجوز سازمان حمایت مصرف کننده، گارانتی و خدمات پس از فروش، شناسه کالا می‌باشد. لوازم جانبی موبایل شامل قطعاتی است که برای تعمیر آن و ایمنی آن در زمان خرید به کار گرفته می‌شود. اکثر این لوازم جانبی توسط کشورهای خارجی تولید و به سراسر دنیا ارسال می‌شوند به همین دلیل واردات لوازم جانبی موبایل بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای ادامه مطالب با آربی همراه باشید.

 

تماس با آربی برای واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل + مشاوره و استعلام هزینه

لوازم جانبی موبایل چیست؟

لوازم جانبی به لوازمی گفته می‌شود که در هنگام خرید موبایل یا در زمان تعمیرات آن به کار گرفته می‌شود. برخی را در زمان خرید همراه با موبایل باید خریداری کنید برای مثال کابل شارژر و هندزفری و گارد برای محافظت از آن و… از دیگر قطعات مهم برای تعمیرات می‌توان به lcd و باتری و شارژر اشاره کرد.

اهمیت واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل

اهمیت واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل

 

در زمان حال که اکثر کسب و کارها، فعالیت های روزمره، تفریح و… با موبایل انجام می‌شود، این دستگاه را به مهم ترین بخش زندگی افراد تبدیل کرده است. واردات و ترخیص موبایل از این جهت بسیار اهمیت دارد زیرا که اگر تقاضای جامعه به درستی پاسخ داده نشود، حجم عظیمی از کارها علاوه بر عقب ماندن، منحل می‌شود و فعالیت های آنلاین به شدت افت می‌کنند و دچار برشکستگی نیز می‌شوند. وجود تلفن همراه از جهات دیگر نیز مورد اهمیت است زیرا با استفاده از آن بسیاری از کارها به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام می‌گیرد. لوازم جانبی موبایل نیز مانند یک حامی، دستگاه های تلفن همراه را در برمی‌گیرد و در زمان وقوع حوادث و خرابی های موبایل از آن پشتیبانی می‌کند. حتما گاهی به این موضوع توجه کرده اید که در زمان خرابی، به دلیل برند خاص گوشی یا نبود لوازم جانبی لازم، گوشی شما ماه ها در دستان تعمیر کار مانده است و این یک امر پرضرر به حساب می‌آید. از این رو اهمیت لوازم جانبی بسیار بالا است. از دیگر اهمیت های وجود لوازم جانبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  نبود یا کمبود لوازم جانبی خاص
 • ضروری بودن جهت کار های تعمیراتی
 • ویژگی های کیفی و کمی لوازم جانبی
 • تقاضای بالا

واردات لوازم جانبی موبایل به چه شکل انجام می‌شود؟

 

تعدادی از لوازم جانبی در کشور ایران تولید می‌شود با این حال به علت بالا بودن سطح تقاضا، واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل الزامی است. اکثر لوازم های جانبی از چین، هند، کره و کشورهای اروپایی وارد می‌شود که بیشترین تولیدات را چین از آن خود کرده است زیرا بدون محدودیت در حال تولیدات لوازم جانبی است که علاوه بر ارسال سریع و واردات آن از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار است. کالاها از سه طریق زمینی، دریایی و هوایی وارد کشور می‌شوند که پس از بررسی ها در صورت ایمنی و صحت کالا به مرحله ترخیص می‌رسند. ترخیص کالا از گمرک یک روند پیچیده است که تنها افراد ترخیص کار و حق العمل کار می‌توانند این کار را به پایان رسانند، زیرا بی اطلاعی از مسیر و قوانین، مجوزات و اسناد باعث می‌شود صاحب کالا متحمل ضرر شود و کالای او تا چندین ماه در انبارهای گمرک باقی بماند.

لوازم جانبی موبایل

 • قاب و شاسی انواع موبایل ها
 • باتری در کیفیت‌های متغیر
 • انواع سیم رابط ها مانند USB
 • انواع مدل ها هندزفری در مدل بی سیم و سیمی
 • قطعات جانبی تعمیراتی  مانند فلت و lC

به طور کلی دسته بندی لوازم جانبی به دو دسته لوازم جانبی با ضرورت و لوازم جانبی با ضرورت کم تقسیم می‌شود.  برای مثال قطعاتی که برای تعمیر موبایل به کار می‌روند سریع تر از خود تلفن همراه آزاد می‌شوند زیرا تعمیر گوشی ها یک امر بسیار ضروری است و بازار کسب و کار تعمیرات همواره پررونق است و گوشی ها پس از مدتی کار کردن نیاز به تعمیرات دارند. لوازم جانبی با ضرورت اعم از فلت، IC، برد،  تاچ و ال سی دی می‌باشد و در مقابل کم ضرورت ها، هندزفری، چسب او سی ای، چسب پلاریزه را شامل می‌شوند.

 

ترخیص لوازم جانبی موبایل

گلس و قاب موبایل دو لوازم جانبی مهم هستند که ترخیص و واردات آن ها جز الزامات است زیرا نیاز شدید به آن ها باعث شده که تقاضا و  استقبال در خرید نیز بالا برود. وجود آن ها باعث می‌شود که گوشی شما عمر طولانی داشته باشد و ضربات به لوازم داخلی و بیرونی موبایل وارد نشود. در واقع این دو لوازم ضربات را در خود دفع می‌کنند و شما می‌توانید پس از خراب شدن آن ها را تعویض کنید. گلس موبایل به علت تقاضای زیاد جز لوازم  سود آور است. دارای بافت ریز و باریکی که پای ثابت تمامی موبایل ها در ابعاد مختلف است. از طرفی دیگر گارد گوشی علاوه بر محافظت آن، جلوه زیبایی دارد.

ترخیص قاب و گلس موبایل

موبایل لوازم جانبی بسیاری دارد که هرکدام دارای یک نقشی هستند که می‌توانند عمر گوشی یا موبایل شما را افزایش دهند و از آن در برابر حوادث، خراشیدگی و افتادن و ضربات محافظت کند.

 1. نقش قاب موبایل: ابتدایی ترین وظیفه ای که قاب یا گارد موبایل دارد محافظت آن در برابر ضربات است. از دیگر نقش هایی که این لوازم جانبی دارد این است که نمی‌گذارید هیچ آسیبی به قسمت های دیگر گوشی و سوکت های آن وارد شود. تمامی ضربات کوچک و بزرگ را تا حد امکان دفع می‌کند و پس از خرابی آن می‌توانید آن را به راحتی تعویض کنید و نگران آسیب های گوشی خود نباشید. درواقع ساختار منعطف تر و نرم تر قاب، نسبت به بدنه گوشی، باعث توزیع نیروی ضربه واردشده در سطح آن می شود.
 2. نقش گلس در موبایل: گلس مانند قاب نیز از دیگر لوازم جانبی مهم است که در زمان خرید موبایل حتما پیشنهاد می‌شود. نقش مهمی که این وسیله دارد محافظت از صفحه نمایش موبایل است که هنگام خراشیدگی و ضربات شدید گوشی را پوشش می‌دهد و نمی‌گذارد صفحه نمایش آن بشکند. بنابراین وجود آن به منظور محافظت از بخش بیرونی موبایل است.

جهت ترخیص قاب و گلس موبایل با شماره  02187700762 تماس بگیرید.

مراحل واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل

مراحل واردات و ترخیص لوازم جانبی موبایل

 

 1. شناسایی نیازهای بازار: در قدم اول باید تقاضای جامعه و افراد را در نظر بگیرید و موارد پر مصرف تا کم مصرف را در لیست خود یادداشت کنید. تنها با انجام این کار می‌توانید علاوه بر رفع نیاز جامعه، سود بسیار خوبی را از آن خود کنید.
 2. شناخت راجع به اصول و قوانین موجود تجارت لوازم جانبی موبایل: در هر مرحله ای از فرایند باید با قوانین و اصول آن آشنا باشید و قبل از شروع با تحقیق بر روی میزان هزینه ها اعم از هزینه ترخیص کالا از گمرک، هزینه های پرداختی هر بخش از آن اطلاع کسب کنید.
 3.  جمع آوری اطلاعات از شرکت های تولید کننده: واردات لوازم جانبی موبایل تنها باید از منابع و شرکت های معتبر باشد. کالاهای اورجینال و مرغوب مهم ترین قسمت واردات است که شرکت تولید کننده و واردکننده باید این مورد را تضمین دهد. اگر در این زمینه مهارت و دانشی ندارید ما به شما استخدام فردی ماهر و متخصص را پیشنهاد می‌دهیم که برای یافتن این اطلاعات با آربی تماس بگیرید.
 4.  دریافت کارت بازرگانی: برای واردات و صادرات و ترخیص و هر نوع عملیات گمرکی باید کارت بازرگانی وجود داشته باشید. با این کارت شخص می‌تواند اعتبار خود را ضمانت دهد و از معافیت های مالی برخوردار شوید.
 5. اخذ مجوز و تهیه مدارک مربوطه: برای واردات لوازم جانبی موبایل باید تمامی مدارم و مجوزات مربوط به آن را ارائه دهید بدون این مجوزات و صدور تاییدیه از سازمان های مربوطه هیچ گونه فعالیتی امکان پذیر نیست.
 6.  انتخاب کشور و شرکت صادر‌کننده: بعد از انجام تحقیقات تنها نیاز است که بین شرکت ها و کشورهای مختلف یکی را به عنوان شرکت صادرکننده انتخاب نمایید و وارد برنامه ریزی های لازم شوید.
 7. تهیه پیش فاکتور: قبل از این که توافقات اولیه انجام شود، یک پروفرما از سمت فروشنده برای شما ارسال می‌شود که در این فاکتور تمامی مشخصات و اطلاعات کالا و لوازم جانبی (اعداد آنها، اطلاعات طرفین قرارداد، مبلغ و زمان تحویل) ذکر شده است.
 8. ثبت سفارش: پس از این که پروفرما تایید شد نوبت به ثبت سفارش می‌رسد و در این مرحله باید به وزارت صنعت مراجعه کرده و سفارش خود را به ثبت رسانید. برخی از کالاها به دلیل ممنوعیت واردات اجازه ورود ندارند، بنابراین بهتر است قبل از اقدام به این مورد تمامی موانع را بسنجید.
 9. پرداخت ارز و حمل و نقل: برای واردات لوازم جانبی موبایل می‌توانید از ارزهای دولتی و ترجیحی استفاده کنید و به همین شکل برای ثبت سفارش نهایی خود اقدام کنید. از دیگر ایمنی هایی که باید در نظر بگیرید بیمه کردن کالاهای خود است که در زمان حمل و نقل و سفر بر اثر هر نوع حادثه ای خسارت آن ضمانت شود.
 10. ترخیص لوازم جانبی موبایل: مرحله آخر نوبت به آزادسازی کالا می‌رسد که باید در صحت و سلامت کامل به دست صاحب خود برسد. ترخیص کالا توسط ترخیص کاران ماهر انجام می‌شود که با آگاهی بسیار می‌توانند زمان ترخیص را افزایش دهند و از زیان های مالی شما کاهش دهند.

 

سخن پایانی

گروه تجاری آربی هرساله با واردات موبایل و لوازم جانبی آن طبق نیازهای جامعه و افراد و مشاغل توانسته است کمک به سزایی کند و سود بسیاری را برای تاجران به ارمغان آورد. وجود موبایل در زمان حال یک امر ضروری به حساب می‌آید زیرا اکثر کارها آنلاین و با اینترنت انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره رایگان با مشاوران آربی تماس بگیرید و از بهترین ترخیص کاران کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت بروزترین اخبار بازرگانی

گروه تجاری آربی

x

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲