613 میلیون دلارترخیص کالا از گمرکات مازندران

613 میلیون دلارترخیص کالا از گمرکات مازندران

613 میلیون دلارترخیص کالا از گمرکات مازندران

ترخیص بیش از 613 میلیون دلار کالا از گمرکات مازندران

ناظر گمرکات مازندران با اشاره به رشد تجارت خارجی کشور در نیمه نخست سال‌جاری اظهارداشت:

تجارت خارجی گمرکات مازندران در این مدت با حفظ روند رشد صادرات، به 748 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 43 درصد رشد نشان می‌دهد. در این مدت یک میلیون و 867 هزار تن کالا بین گمرکات مازندران و کشورهای مختلف جهان مبادله شد.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر با اعلام این خبر گفت:

در نیمه نخست سال‌جاری447 هزار تن کالا به ارزش 134 میلیون و 717 هزار دلار از سوی گمرکات مازندران به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن 27 درصد و از نظر ارزش 45 درصد افزایش داشت.

وی افزود: مهمترین کشورهای مقصد صادرات ایران به ترتیب روسیه با 135 هزار تن کالا به ارزش 31 میلیون دلار، قزاقستان با 106 هزار تن و به ارزش 9 میلیون دلار، ترکمنستان با 104هزار تن به ارزش 9 میلیون دلار، عراق با 66 هزار تن به ارزش 54 میلیون دلار و رومانی با 2 هزار تن به ارزش 3 میلیون دلار بودند.

یوسفی منش اضافه کرد: سیمان، مواد معدنی، نفت سفید و نفت خام، فرآورده های لبنی، چوب و اشیا چوبی، مواد پلاستیکی، فرآورده خوراکی گوناگون، کاغذ، فلزات معمولی از مهمترین اقلام صادراتی گمرکات مازندران در مدت مذکور بوده است.

ناظر گمرکات مازندران با اشاره به سرعت بخشی به روند ترخیص کالاهای اساسی از سوی سازمان های دخیل در امر تجارت خارجی گفت طی شش ماهه سال جاری، بیش از یک میلیون و 419 هزار تن به ارزش 613 میلیون و998 هزاردلار از نقاط مختلف جهان از طریق گمرکات مازندران وارد کشورمان شد که در مقایسه با مدت مشابه سال 99، از حیث وزن 6 درصد و از لحاظ ارزش 43 درصد رشد داشت.

ناظر گمرکات استان مازندران عمده‌ترین کشورهای طرف معامله واردات با گمرکات مازندران را روسیه با 564 هزار تن کالا به ارزش 266میلیون دلار، امارات متحد عربی با 299 هزار تن کالا به ارزش 112میلیون و698 هزار دلار، قزاقستان با 286 هزار تن به ارزش 96میلیون و 221 هزار دلار، ترکیه با 80 هزار تن به ارزش 42 میلیون و 343 هزاردلار، ترکمنستان با 42 هزار تن به ارزش 37 میلیون و 431 هزار دلار اعلام کرد و گفت: ده قلم اول کالاهای وارداتی گمرکات مازندران در این مدت را جو دامی، ذرت دامی، سویا،چربی ها و روغن های حیوانی ونباتی ،گندم،کک نفتی، چوب و اشیاء چوبی، روغن پایه، کاغذ ومقواو ماشین آلات و اجزاءآن تشکیل می‌دادند.

علی یوسفی منش با اشاره به تداوم رشد ترانزیت خارجی کالا از گمرکات استان مازندران، اظهار داشت:

در شش ماهه نخست سال‌جاری71 هزار تن کالا به ارزش 74 میلیون دلار از خاک مازندران ترانزیت خارجی شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 100 درصد رشد را نشان می‌دهد.

منبع: کانال خبر های گمرکی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۰۲۱۸۷۷۰۰۷۶۲